?>

Aile Hukuku


Türk Medeni Kanununda düzenlenen Aile Hukuku, toplumun en küçük yapı taşı olan aile konusunu ele almaktadır. Aile hukuku, Ailede yer alan bireylerin birbirleriyle olan yahut aile yapısında ortaya çıkan problemleri çözüme kavuşturarak sağlıklı toplumların oluşmasını amaçlamaktadır.

ALF Hukuk olarak, müvekkillerimizin hem maddi hem manevi problemlerini en az hasarla çözüme kavuşturmayı amaçlamaktayız. İstanbul Maltepe‘de yer alan hukuk büromuzda Evlilik, boşanma, nişanlanma, çocuk velayeti, babalık hakkı vs. bir çok konuda hizmet vermekteyiz.

Boşanma Avukatı


Evlilik birimini oluşturan çiftlerin yasal yollarla evliliklerini sona erdirme amacıyla, kanunda yer alan sebep ve koşullara dayanarak, çiftlerin veya eşlerden birinin başvurusu halinde evliliğin sona erdirilmesine boşanma denir.

Boşanma davaları; anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma davaları olarak ayrılmaktadır.

Anlaşmalı Boşanma Avukatı


Anlaşmalı Boşanma Davaları; tarafların nafaka, velayet, mal paylaşımı, tazminat gibi konularda anlaşmaya vardıkları ve bu konular üzerine oluşturulan protokol ile sürecin hızlı bir şekilde tamamlandığı bir boşanma türüdür.

Çekişmeli Boşanma Davası


Çekişmeli boşanma davaları; çiftlerin velayet, nafaka, mal paylaşımı, tazminat gibi konularda anlaşmaya varamadıkları hallerde ortaya çıkan dava türüdür.

Çekişmeli boşanma davası çiftlerden birinin veya iki tarafın velayet talebi, nafaka bedeli, mal paylaşımı gibi konularda anlaşamamaları üzere, anlaşmalı boşanma davalarına göre daha uzun, çekişmeli ve bir o kadar hukuki destek gerektirecek bir boşanma türü olup; tam bu noktada ALF Hukuk Bürosu, boşanma konusunda uzman avukatlarıyla hukuki destek vermektedir.

Boşanma davası; çiftlerin diğer dava türlerine göre daha hassas olması sebebiyle sürecin doğru ve hızlı tamamlanabilmesi adına, çiftlerin taleplerinin doğru anlaşılması, yargı sürecinde de doğru aktarılması için deneyimli bir hukuk bürosu ile çalışmaları hukuk bürosu seçiminde en etkili yollardan biridir.